ETUSIVU    AJANKOHTAISTA    TOIMINTA    TULOKSET     HALLITUS     JÄSENEKSI     HISTORIA     OSTA/MYY     GALLERIA     LINKIT   
www.pehko.net

Ajokoetulokset

PM-koe ja kerhon mestaruuskoe 21.10.2017
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Hamitan Jane FI30826/10 om. Veikko Lampinen BEAJ-1 87,04p

2. Papinniemen Herman FI23324/12 om. Juho Lehtoranta BEAJ-1 66,33p

3. Lindentwig's Arabella FI22955/08 om. Kalle Koskinen BEAJ-3 49,42p

4. Helmi FI4017/11 om. Irma ja Aki Vanhala BEAJ-3 48,54p

5. Lehtipaavalin Lukas FI45519/10 om. Timo Mäkinen BEAJ-3 46,46p

6. Highway's Fellow FI29858/13 om. Kalervo Närhi BEAJ-0 38,79p

7. Astalan Xanadu FI40026/13 om. Allan Wirick BEAJ-0 38,42p

8. Jööti FIN40404/06 0m. Arto Kauppinen BEAJ-0 36,46p

9. Astalan Nero-Nuusku FIN34703/07 om. Paavo Lehtinen BEAJ-0 28,42p

10. Skilos Mas Mercury FI55205/10 om. Piia Kuusisto BEAJ-0 18,04p

11. Maliskan Peppi FI26173/14 om. Pauliina Uusi-Penttilä BEAJ-0 16,33p

12. Hamitan Hemppa FI22262/09 om. Tapani Hietala BEAJ-0 15,67p

13. Aatu FI30451/10 om. Mika Pasanen BEAJ-0 2,00p

14. Maliskan Täplä FI30161/15 om. Pauliina Uusi-Penttilä BEAJ-0 1,50p

*************************************************************************************************************************************************************************

3.12.2016
Ylituomarina Martti Peura

1. Papinniemen Herman
om. Juho Lehtoranta
52,29 p BEAJ-2

2. Astalan Xanadu
om. Allan Witick
49,50 p BEAJ-3

3. Lehtipaavalin Lukas
om. Timo Mäkinen
42,08 p BEAJ-3









4. Pelkkikankaan Tahvo
om. Maria Juntunen ja Markku Salonen
37,38 p BEAJ-0

5. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen
2,00 p BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Lännenlohkon valintakoe Laukaa 29.10.2016
Ylituomarina Markku Saarinen

1. 1. Anninkulman Hetta
om Mika ja Merja Pihlajamäki
64,13 p. BEAJ-1

2. Astalan Touchdown
om. 2. Tom ja Sofia Österbacka
55,38 p. BEAJ-2

3. Hamitan Hemppa
om. Tapani Hietala
53,67 p. BEAJ-2

4. Huuhkajan Noppe
om. Timo Kettula
49,50 p. BEAJ-3

5. Lilli
om. Paavo Rintamäki
44,58 p. BEAJ-3

6. Papinniemen Herman
om. Juho Lehtoranta
27,96 p. BEAJ-0






7. Aatu
om. Mika Pasanen
24,75 p. BEAJ-0

8. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen
15,58 p. BEAJ-0

9. Peräpöksän Peni Pimpulan Poika
om. Jouko Lempinen
3,50 p. BEAJ-0

10. Pikkumäen Paroni
om. Heikki Kupila
3,00. BEAJ-0

11. Loukonojan Alli
om. Veikko Ojala
2,50 p. BEAJ-0

12. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
2,00. BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Uurainen 22.10.2016
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Jööti
om. Tuomo Rantanen
88,79p. BEAJ-1

2. Highway`s Fellow
om. Kalervo Närhi
80,42p. BEAJ-1

3. Papinniemen Herman
om. Juho Lehtoranta
55,04p. BEAJ-2

4. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
48,13p. BEAJ-3

5. Hamitan Hemppa
om. Tapani Hietala
44,50p. BEAJ-3






6. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen
41,58p. BEAJ-3

7. Aatu
om. Mika Pasanen
33,25p. BEAJ-0

8. Lehtipaavalin Lukas
om. Timo Mäkinen
30,71p. BEAJ-0

9. Helmi
om. Aki Vanhala
16,96p. BEAJ-0

10. Maliskan Peppi
om. Pauliina Uusi-Penttilä
1,00p. BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Jyväskylä 19.9 - 2.10.2016
Ylituomarina Tapani Hietala

1. Kimnoble Ponte
om. Veikko Pohjonen
47,46p. BEAJ-3






2. Astalan Xanadu
om. Allan Witick
1,50p. BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Jämsä 24.9.2016
Ylituomarina Veikko Lampinen

1. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
52,54p. BEAJ-2

2. Maliskan Peppi
om. Pauliina Uusi-Penttilä
39,71p. BEAJ-0






3. Hessin Morris
om. Tiina Nerep
24,38p. BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Jämsä 5.12.2015
Ylituomarina Martti Peura

Koe oli kerhon mestaruusottelu.

1. Jööti
om. Tuomo Rantala
94,25 p. BEAJ-1

2. Highway's Fellow
om. Kalervo Närhi
92,50 p. BEAJ-1

3. Hamitan Hemppa
om. Tapani Hietala
81,46 p. BEAJ-1

4. Lehtipaavalin Lukas
om. Timo Mäkinen
52,75 p. BEAJ-2

5. Papinniemen Herman
om. Juho Lehtoranta
52,21 p. BEAJ-2






6. Helmi
om. Irma ja Aki Vanhala
42,63p. BEAJ-3

7. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
23,88 p. BEAJ-0

8. Maliskan Peppi
om. Pauliina Uusi-Penttilä K-S
19,63 p. BEAJ-0

9. Lindentwig's Bad Bunny
om. Katja ja Antti Lindqvist K-S
15,38 p. BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Äänekoski 10.10.2015
Ylituomarina Veikko Lampinen

1. Keski-Suomi 47.13 p.
2. Keski-Pohjanmaa 22.88 p.

1. Aatu
om. Mika Pasanen K-S
33,88 p BEAJ-0

2. Astalan Taika
K-P
25,88 p BEAJ-0

3. Lindentwig's Bad Bunny
om. Katja ja Antti Lindqvist K-S
13,25 p BEAJ-0







4. Maliskan Peppi
om. Pauliina Uusi-Penttilä K-S
2,00 p BEAJ-0

5. Isoahon Goljat
om. Tomi Palola K-P
-2,00 p BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Uurainen 26.9.2015
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Astalan Sälli
om. Janne Jeulonen
79,83p. BEAJ-1

2. Hamitan Hemppa
om. Tapani Hietala
61,04p. BEAJ-1

3. Highway's Fellow
om. Kalervo Närhi
59,04p. BEAJ-2

4. Astalan Nero-Nuusku
om. Paavo Lehtinen
49,88p.p BEAJ-3

5. Aatu
om. Mika Pasanen
47,50p. BEAJ-3

6. Jööti
om. Tuomo Rantala
43,33p. BEAJ-3




7. Lindentwig's BadBunny
om. Katja ja Antti Lindqvist
28,13p. BEAJ-0

8. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen
3,00p. BEAJ-0

9. Helmi
om. Aki Vanhala
2,00p. BEAJ-0

10. Lehtipaavalin Lukas
om. Timo Mäkinen
-6,00p. BEAJ-0

11. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
Luopui

*************************************************************************************************************************************************************************

Jämsä 19.9.2015
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Pelkkikankaan Tahvo
om. Maria Juntunen & Markku Salonen
29,50 p BEAJ-0

2. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
29,42 p BEAJ-0

3. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen
7,58 p BEAJ-0




4. Lindentwig's Bad Bunny
om. Katja ja Antti Lindqvist
2,50 p BEAJ-0

5. Astalan Rodmar
om. Kari Järvi
2,00 p BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************

Keski-Pohjanmaa 13.12.2014
Ylituomarina Eero Partanen

Koe oli avoin myös muille osallistujille.

1. Keski-Suomi 142.79 p.
2. Keski-Pohjanmaa 113.83 p.

1. Hamitan Hemppa
om. Tapani Hietala
69,00 p BEAJ-1

2. Jööti
om. Tuomo Rantala K-S
62,00 p BEAJ-1

3. Ruka-Ahon Kanerva
om. Annika Rimpioja K-P
46,25 p BEAJ-3

4. Turolan Alffi
om. Raimo Siipo K-P 42,79 p BEAJ-3









5. Helmi
om. Aki ja Irma Vanhala K-S
41,50 p BEAJ-3

6. Aatu
om. Mika Pasanen K-S
39,54 p BEAJ-0

7. Turolan Rendi
om. Jorma Pöyhtäri K-P
24,79 p BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************
Jämsä 26.11.2014
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen, Jyväskylä
84,33 p. BEAJ-1






*************************************************************************************************************************************************************************
Uurainen 4.10.2014
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Astalan Nero-Nuusku
om. Paavo Lehtinen
70,79p BEAJ-1

2. Hamitan Hemppa
om. Tapani Hietala
63,96p BEAJ-1

3. Astalan Sälli
om. Janne Jeulonen
51,50p BEAJ-2




4. Jööti
om. Tuomo Rantala
50,67 BEAJ-2

5. Aatu
om. Mika Pasanen
35,58p BEAJ-0

6. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto
2,0p BEAJ-0

*************************************************************************************************************************************************************************
Jyväskylä 15.9. - 28.9.2014
Ylituomarina Tapani Hietala

Lehtipaavalin Lukas
om. Timo Mäkinen
47,88p BEAJ-3

*************************************************************************************************************************************************************************
Äänekoski 23.11.2013
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Keski-Pohjanmaa 148.95 p.
2. Keski-Suomi 113.58 p.

1. Viitakorven Ramona
om. Väinö Viitala K-S
87,83p BEAJ-1

2. Astalan Tuutti
om. Nina Nyman K-P
61,33p BEAJ-1

3. Pikkumäen Parooni
om. Heikki Kupila K-P
45,29p BEAJ-3






4. Ruka-Ahon Kanerva
om. Tero Rimpioja K-P 42,33p BEAJ-3

5. Lindentwig's Bad Bunny
om. Katja ja Antti Lindqvist K-S
25,75 BEAJ-0

6. Astalan Nero-Nuusku
om. Paavo Lehtinen K-S
Luopui

*************************************************************************************************************************************************************************
Jämsä 7.12.2013
Ylituomarina Taisto Pousi

1. Skilos mas Mercury
om. Piia Kuusisto, Jämsä
49,50 p. BEAJ-3

2. Hamitan Jane
om. Veikko Lampinen, Jyväskylä
49,25 p. BEAJ-3




1. Tarkkavainu Milla
om. Erkki Blum & Pertti Ilmonen, Jämsä
84,54 p. AJOK-1

*************************************************************************************************************************************************************************

TAKAISIN

kotisivujen suunnittelu Image Map